Niedzielne spacerki po Jarosławiu z Przewodnikiem

Wydarzenia

Niedzielne spacerki po Jarosławiu z Przewodnikiem

niedziela, 2 sierpnia 2020, 15:00-17:00

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników spacerków po Jarosławiu w ich klasycznym wydaniu. Już 5 lipca zaczynamy nasze wakacyjne „Niedzielne spacerki po Jarosławiu z Przewodnikiem”.

Z sieci na Jarosławski Rynek podczas „Niedzielnych spacerków po Jarosławiu z Przewodnikiem” – tak brzmi myśl przewodnia tegorocznej edycji wydarzenia. Spacerki biegną dobrze znanymi z #ckipwsieci szlakami. Na żywo zobaczyć będzie można obiekty od wieków wpisane w historię miasta, znajdujące się na „Szlaku kupieckim” oraz „Szlaku wielokulturowym”. Trasy zwiedzania skupiają się głównie w obrębie starego miasta i małego rynku.

„Szlak kupiecki” – 5 lipca, 2 sierpnia.

Łączy obiekty stanowiące cenną pamiątkę handlowej potęgi Jarosławia. Spacerując reprezentacyjną ul. Grodzką natrafiamy na relikty jednej z bram miejskich. To nią przybywała do miasta ludność od strony Krakowa. Na szlaku kupieckim znajdziemy także stosunkowo młodą Wiatę Targową, nie zabraknie ciekawej i bogatej historii ratusza oraz studni. Podczas wędrówki przewodnicy opowiedzą również o znaczeniu najstarszych i najcenniejszych jarosławskich kamienic: Attavantich, Orsettich, Gruszewiczów czy Rydzikowej.

 

„Szlak wielokulturowy” – 19 lipca, 16 sierpnia.

Jarosław – miasto wielkich jarmarków i wymiany handlowej – był miejscem spotkań i osiedlania się wyznawców różnych religii i kultur. Żyli tutaj Polacy, Żydzi, Włosi, Ormianie, Niemcy czy Ukraińcy. Do dziś w mieście widoczne są wpływy chrześcijaństwa oraz judaizmu. Miejsca położone na trasie spacerku oddają wielokulturowy charakter Jarosławia. Są to obiekty sakralne: kościoły, cerkwie oraz synagogi, ale również konkretne ulice czy zdobienia kamienic, które do dnia dzisiejszego wpływają na wyjątkowy krajobraz miasta.

 

Koszt uczestnictwa w spacerku wynosi 5 zł. Bilety do nabycia w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej, ul. Rynek 5, tel. 16 624 89 89. Rozpoczęcie zwiedzania o godz. 15.00.

 

ZASADY UDZIAŁU W WYDARZENIU „NIEDZIELNE SPACERKI PO JAROSŁAWIU Z PRZEWODNIKIEM”

1. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, ul. Rynek 5, 37-500 Jarosław Wydarzenie odbywa się w czterech terminach: 5.07, 19.07, 2.08 i 16.08 2020 r.

2. Zwiedzanie odbywa się w przestrzeni rynku i małego rynku, bez wchodzenia do pomieszczeń.

3. Wydarzenie jest organizowane zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

4. Maksymalna liczna osób biorących udział w pojedynczym spacerku: 30 osób.

Uczestnictwo w spacerku oznacza akceptacje poniższych zaleceń.

Zasady dla uczestników:

1. Każdy uczestnik „Niedzielnych spacerków po Jarosławiu z Przewodnikiem” jest zobowiązany do przekazania Organizatorowi wypełnionego oświadczenia o stanie zdrowia, które jest do pobrania na stronie www.ckip.jaroslaw.pl. Istnieje możliwość wypełnienia oświadczenia przed wydarzeniem.

2. Każdy uczestnik zostanie poddany bezdotykowemu mierzeniu temperatury. W przypadku stwierdzenia u któregoś z uczestników temperatury powyżej 37 stopni Celsjusza, osoba taka nie otrzyma biletu i tym samym nie będzie dopuszczona do udziału w wydarzeniu.

3. Bilety będzie można nabyć godzinę przed poszczególnymi edycjami wydarzenia w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej ul. Rynek 5.

4. Wszyscy uczestniczący w „Niedzielnych Spacerków po Jarosławiu z Przewodnikiem” są zobowiązani do zachowania odstępów co najmniej 1,5 metra od innych uczestników lub do noszenia na twarzy maseczki zakrywającej usta i nos lub przyłbicy. Rodziny i osoby mieszkające razem mogą nie zachowywać dystansu pomiędzy sobą.

5. Należy stosować się do poleceń obsługi wydarzenia.

Oświadczenie o stanie zdrowia: http://ckip.jaroslaw.pl/images/pdf/2020/osw_spac.pdf

 

Zdjęcia

Nasza aplikacja

mobilny przewodnik turystyczny po Jarosławiu i Svidniku
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...