W miejscu dzisiejszego osiedla imienia Generała Kazimierza Pułaskiego (wcześniej, do końca dwudziestego wieku, a dokłądniej do 1983 roku osiedle imienia Władysława Eugeniusza Sikorskiego) w latach 1887-1888 powstały Koszary Piechoty, tak zwany „Jarosławski obóz szwedzki” (Schwedenlager). Ta nazwa wzięła się prawdopodobnie stąd, że w latach 1888-1905 szefem pułku był Oskar II, a następnie w 1908 r. jego syn Gustaw V, czyli królowie Szwecji, Norwegii, Gotów i Wenedów. Koszary Piechoty, zwane Baracken Kaserne, obejmowały cały kompleks, na który składało się kilkanaście murowanych budynków mieszkalnych, magazynów oraz stajni.
Od 1922 roku koszary zajmował 3. Pułk Piechoty Legionów, który został powołany we wrześniu 1914 roku. Pułk ten wszedł w skład 2. Brygady Legionów Polskich, z którą przeszedł całą kampanię wojenną. Po rozbiciu przez Niemców resztki tego pułku aż do kapitulacji brały udział w obronie twierdzy Modlin.
Na pamiątkę tego wydarzenia w piętnastą rocznicę powstania pułku, 30 września 1929 roku, miało miejsce uroczyste poświęcenie krzyża karpackiego, kopii siedmiometrowego krzyża wzniesionego w 1914 roku przez legionistów na tak zwanej Przełęczy Legionów (jest to przełęcz w Karpatach Wschodnich o wysokości 1110 m n.p.m., znajdująca się na terenie dzisiejszej Ukrainy, ponad wsią Rafajłowa, pomiędzy szczytem Taupiszyrka (1503 m n.p.m.) w masywie Sywuli a Połoniną Czarną).
Koszary przy ulicy Kościuszki pozostawały w rękach wojska jeszcze po okresie drugiej wojny światowej.