O Jarosławiu

FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ„PIEŚŃ NASZYCH KORZENI”

„Pieśń Naszych Korzeni” to odbywający się w Jarosławiu międzynarodowy festiwal muzyki dawnej. Rozpoczyna się w niedzielę i trwa zawsze w ostatni pełny tydzień sierpnia – od niedzieli do niedzieli.

Autor: Ewa Niczyporuk
Autor: Ewa Niczyporuk

Za jego sprawą przez cały tydzień miasto wypełnia śpiew oraz muzyka czasów baroku, renesansu i średniowiecza. Mają tu miejsce nie tylko prezentacje światowych trendów w tym nurcie, w wykonaniu znakomitych artystów będących przedstawicielami różnych kultur, ale także muzyczne eksperymenty, prawykonania wielu zapoznanych dzieł, premiery, a muzyka dawna jest traktowana jako pole odkryć i artystycznej kreacji. Cykl koncertowy uzupełniają warsztaty, seminaria i zabawy taneczne.

Organizowany przez Stowarzyszenie „Muzyka Dawna w Jarosławiu”, Festiwal Muzyki Dawnej „Pieśń Naszych Korzeni” jest jednym z najpopularniejszych festiwali muzyki dawnej w Europie.

Nasza aplikacja

mobilny przewodnik turystyczny po Jarosławiu i Svidniku
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...