O Jarosławiu

FESTIWAL MUZYKI FORTEPIANOWEJ IM. MARII TURZAŃSKIEJ

Kilkudniowe wydarzenie muzyczne na przełomie lutego i marca upamiętniające postać wybitnej pianistki związanej z Jarosławiem, Marii Turzańskiej, rokrocznie gromadzi wirtuozów muzyki poważnej światowego formatu.

 

Festiwal Muzyki Fortepianowej popularyzują i zaznajamiają z muzyką klasyczną – nierzadko we współczesnych aranżacjach – a także z wywodzącymi się z regionu artystami, którzy realizują się właśnie w tej dziedzinie muzyki. W zależności od edycji koncerty odbywają się w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu oraz Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Tradycyjnie ostatni dzień wydarzenia przeznaczony jest na koncert mistrzów gatunku.

Festiwal Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej to najważniejsze doroczne święto muzyki klasycznej w Jarosławiu, organizowane od 2012 r. 

 

Nasza aplikacja

mobilny przewodnik turystyczny po Jarosławiu i Svidniku
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...