O Jarosławiu

JARMARK JAROSŁAWSKI

Nawiązując do wielkich XVI i XVII-wiecznych jarmarków, końcem sierpnia w przestrzeni Starego Miasta odbywa się współczesny Jarmark Jarosławski – święto produktów z różnych zakątków globu, teatru wielu epok i muzyki świata.

więcej →

Kulturalne Lato w Mieście

Cykl bezpłatnych wydarzeń kulturalno-artystycznych w Skwerze Kultury, przygotowany z myślą o różnych gustach i zainteresowaniach.

więcej →

FESTIWAL MUZYKI DAWNEJ„PIEŚŃ NASZYCH KORZENI”

„Pieśń Naszych Korzeni” to odbywający się w Jarosławiu międzynarodowy festiwal muzyki dawnej. Rozpoczyna się w niedzielę i trwa zawsze w ostatni pełny tydzień sierpnia – od niedzieli do niedzieli.

więcej →

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KULTURY KRESOWEJ

Odbywający się we wrześniu Międzynarodowy Festiwal Kultury Kresowej przez siedem dni pozwala na poznanie niezwykle bogatej kultury i tradycji, która przez stulecia kształtowała się na Kresach Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej.

więcej →

JARMARK BENEDYKTYŃSKI

Przez trzy dni w roku wśród murów jarosławskiego opactwa, leżącego w miejscu dawnego opactwa ss. benedyktynek – do czego wyraźnie nawiązuje nazwa wydarzenia – odbywają się liczne inicjatywy, zarówno o charakterze religijnym i świeckim. 

więcej →

JAROSŁAWSKI PRZEGLĄD TEATRALNY „NA DZIEDZIŃCU”

Teatr uliczny, bo o nim mowa, to specyficzny rodzaj sztuki, dla którego sceną rokrocznie we wrześniu jest dziedziniec kamienicy Rynek 6.

więcej →

Nasza aplikacja

mobilny przewodnik turystyczny po Jarosławiu i Svidniku
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...