O Jarosławiu

Kultura w Jarosławiu

Jarosław jest miastem tętniącym życiem kulturalnym. Liczne instytucje, organizacje, stowarzyszenia mają ciekawą ofertę, w której każdy z mieszkańców może znaleźć coś interesującego dla siebie.

Autor: Michał Żołyniak
Autor: Michał Żołyniak

W kamienicy Attavantich swoją siedzibę ma kolejna instytucja kulturalna – Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. W Centrum działają Galerie: Główna, Debiutów, w Holu. Ostatnią kondygnację zajmuje reprezentacyjna Sala Lustrzana, będąca, tak jak i dawniej, miejscem imprez kulturalnych i koncertów.

W „kamienicy Marysieńki” z kolei mieści się siedziba zasłużonego dla miasta Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, prowadzącego ożywioną działalność w zakresie kultury, sztuki i tradycji, ochrony jarosławskich zabytków i ich promocji. W siedzibie Stowarzyszenia odbywają się różnego rodzaju odczyty, spotkania z ludźmi kultury, sztuki czy nauki, koncerty oraz wystawy.

W kamienicy Gruszewiczów znajduje się siedziba Stowarzyszenia „Muzyka Dawna”, którego głównym celem jest organizowanie koncertów, kursów oraz warsztatów muzycznych, ale także prowadzenie wielu prac badawczych nad tradycyjną muzyką. Znajduje się tu m.in.: Galeria „Rynek 6” oraz księgarnia Miejskiego Ośrodka Kultury „Jarosławski Kuferek Artystyczny”, miejsce ciekawych inicjatyw kulturalnych. Ponadto tutaj swoją siedzibę ma Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek oraz Miejskie Koło PTTK w Jarosławiu, organizacje prężnie działające na niwie turystycznej, przyczyniające się do promocji miasta i regionu.

Nasza aplikacja

mobilny przewodnik turystyczny po Jarosławiu i Svidniku
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...