Miejsca

Inne

Centrum Edukacji Kulturalnej

Zabytki i atrakcje - Inne

Centrum Edukacji Kulturalnej, które powstało w ramach projektu „Jarosław Magiczne Miasto", jest otwarte dla zwiedzających od 24 kwietnia 2019 roku. Centrum znajduje się w piwnicach ratusza (wejście od strony studni miejskiej) oraz w Bramie Krakowskiej (wejście na skrzyżowaniu ulic Grodzkiej i Węgierskiej).  

W piwnicach ratusza na zwiedzających czeka fascynujący świat sztuki. Interaktywne urządzenia i aplikacje multimedialne ułatwią poznanie najważniejszych zagadnień związanych z muzyką, malarstwem, rzeźbą, architekturą. W laboratorium teatralnym można wcielić się w animatora teatru cieniowego lub aktora teatru lalkowego z wykorzystaniem pacynek czy marionetek, a w pracowni origami wykonać papierowe zwierzątka, kwiaty, przedmioty. Odkrywanie wiedzy o sztuce połączone ze wspaniałą zabawą zainteresuje z pewnością wszystkich, niezależnie od wieku.

Brama Krakowska to skarbnica wiedzy na temat lokalnego dziedzictwa kulturowego. Zwiedzający skupiają się tu na poznaniu detali architektonicznych jarosławskich zabytków i biografii słynnych Jarosławian, a także udają się na wirtualny spacer po szlaku pokoszarowym oraz odkrywają zasady sztuki planowania. Na najmłodszych czekają interaktywne gry. Zdobywanie wiedzy o Jarosławiu umili niezwykła atmosfera Bramy Krakowskiej – zachowanego fragmentu fortyfikacji z połowy XVI wieku.

Zwiedzanie:
wtorki, środy i piątki: godz. 8.00-16.00
czwartki i soboty (z wyłączeniem pierwszej soboty miesiąca): godz. 10.00-18.00
Zwiedzanie można zaplanować również w pierwszą niedzielę miesiąca (zamiast pierwszej soboty) w godz. 10.00-18.00.
We wszystkie dni wstęp jest bezpłatny.
Zwiedzanie rozpoczyna się w piwnicach ratusza.

Nasza aplikacja

mobilny przewodnik turystyczny po Jarosławiu i Svidniku
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...