Miejsca

Inne

Podziemne Przejście Turystyczne

Zabytki i atrakcje - Inne

Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu usytuowane jest pod kamienicami Rynek 4, 5 i 6. Bilety można nabyć w Centrum Informacji Turystyczno -Kulturalnej, działającej przy Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu (Rynek 5). Podziemne przejście ma długość 186 m, a jego głębokość sięga 6 metrów pod powierzchnię Rynku.

Podziemne Przejście Turystyczne powstało w ramach wspólnego projektu z miastem partnerskim Jarosławia – Użgorodem na Ukrainie. Po stronie polskiej projekt ten obejmował remont, konserwację i adaptację zabytkowych piwnic przy jarosławskim Rynku, natomiast po stronie ukraińskiej zaplanowano wykonanie prac remontowo-konserwatorskich zamku Ambar w Użgorodzie i odtworzenie w nim winnych piwnic.

Podczas wędrówki trasą Podziemnego Przejścia Turystycznego odwiedzić można
11 sal wystawowych prezentujących ekspozycje dotyczące: ceramiki, kuchni mieszczańskiej z zapleczem kuchennym z XVI i XVII wieku, myślistwa, jarmarków jarosławskich, paleontologii, archeologii Sanu, historii ratowania Starego Miasta w Jarosławiu oraz ukazujące makietę dawnego Jarosławia.

Zwiedzanie Podziemnego Przejścia uatrakcyjniają efekty świetlne i dźwiękowe, a wystawy wzbogacają barwne grafiki. Na trasie zastosowano innowacyjne rozwiązania multimedialne, stanowiące atrakcję zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Dzięki tym rozwiązaniom można m.in.: samodzielnie wypalić gliniane naczynie, popłynąć szkutą w dół Sanu i Wisły, czy przebrać się w XVII-wieczny strój.

Podziemne Przejście Turystyczne stanowi dużą atrakcję turystyczną, zwiększającą zainteresowanie Jarosławiem.

Wirtualny spacer po obiekcie dostępny na stronie:

http://fotoklika.pl/spacer/2017/jaroslaw/trasa_podziemie.html

Podziemia kryły w sobie niegdyś niezliczoną ilość skarbów… ponoć jeden z nich nadal tu jest. Jesteś gotów, aby podjąć wyzwanie? Zaopatrzony w mapę skarbów, przemierzysz pełny zagadek labirynt. Najwytrwalsi śmiałkowie odkryją tajemniczy skarb oraz dziedzictwo Jarosławia, świetnie się  przy tym bawiąc, biorąc udział w Questingu „Skarby Podziemi”. 

Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu zaprasza na nowe zajęcia dla dzieci:

„WY-stroicie w starym stylu”…   spotkanie podczas którego uczestnicy poznają charakterystykę stroju renesansowego, a następnie wcielą się w rolę stylistów rodem z XVI wieku.
„Co w kuchni piszczy?”…   wyprawa do pełnej smaków i aromatów kuchni mieszczańskiej. Przekonamy się, że w kuchni staropolskiej z pewnością nie wiało nudą, a na koniec spróbujemy sił w samodzielnym rozpoznawaniu bogactwa ziół i przypraw. W Labiryncie Ciekawostek spotykamy się od października w środy i czwartki. 

Wycieczka po Jarosławiu prowadzona przez Ryan Socash, znanego amerykańskiego dziennikarza i youtubera: 
https://www.youtube.com/watch?v=qKi2LJnnLuk&list=PLVgLHR9B9u9QKJfzbwBRfdBqFxzwIh9hq&index=75&t=0s&fbclid=IwAR19yoLL_f4fr0t8DjINYOP1NvnEj28cNcpmU4IKbxoa7H2k01u4JIFnWVE

Nasza aplikacja

mobilny przewodnik turystyczny po Jarosławiu i Svidniku
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...